Евертън обърна Боро, продължава на полуфинал

19:58
Евертън победи у дома Мидълзбро с 2:1 в мач от турнира за ФА Къп в Англия и се класира за полуфинал в надпреварата. Тимът на Дейвид Мойс губеше с 0:1 след първото полувреме, но през вторите 45 минути надигра съперника си и заслужено се поздрави с успех.

Дейвид Уедър откри за гостите в 44-а минута и даде надежди за закъсалия тим на Гарет Саутгейт.

След почивката обаче "карамелите" излязоха мобилизирани да обърнат мача и в 50-а минута Маруан Фелайни изравни. Само шест по-късно Луи Саха вкара втори гол за Евертън. Добрата игра на домакините продължи и в 65-а минута Лейтън Бейнс удари гредата след чудесно изпълнение на пряк свободен удар. До края резултатът остана непроменен, въпреки добрите възможности, които и двата отбора имаха.