Милан с очаквана победа над Сиена (видео)

23:44
Милан победи Сиена с 2:0 у дома в мач от поредния кръг на италианската Серия "А".

"Росонерите" натикаха гостите в собствената им половина и упражниха убийствена преса. Новаците рядко минаваха центъра, но за сметка на това действаха много добре в защита. В 16-а минута Ибрахимович се озова на стрелкова позиция, но би над вратата. Пет по-късно Боатенг бе изведен добре отляво и веднага шутира. Стражът на Сиена обаче майсторски отрази. В 24-а минута при единствената си по-опасна атака гостите можеха са открият, но ударът на Болзони мина малко покрай страничната греда. До края на първата част Милан бе по-добрият отбор и непрестанно атакуваше. Зеедорф не успя на два пъти да отбележи от изгодни позиции. Като цяло обаче Сиена се представи добре, особено в дефанзивен план и успя да удържи "червено-черните" преди почивката.

И през второто полувреме Милан доминираше. В 54-а минута след центриране от корнер топката бе отклонена към Ночерино, който от 12-13 метра с плътен шут по земя откри резултата. Десет по-късно бърза контра на "росонерите" завърши със спорна дузпа. Боатенг бе изведен сам срещу стража на гостите, но малко преигра при съприкосновението между двамата и реферът посочи бялата точка. Ибра реализира наказателния удар за 2:0. След попаденията Милан намали темпото и 73-а Болзони стреля опасно с глава, но Амелия отрази. До края мачът се доиграваше.

В другия мач от тази вечер Фиорентина и Аталанта завършиха 2:2.