Лил пак тресна Лион, важна победа за ПСЖ

09:39
Отборът на Лил, който през седмицата отстрани Олимпик Лион в турнира за Купата на Франция, снощи отново победи шампионите, този път с 2:0 в мач за първенство. Загубата на "лъвовете" заплете сериозно интригата в борбата за титлата.

Първото полувреме завърши без голове, но след почивката Роберт Витек в 61-а и Мишел Бастос в 90-а оформиха крайното 2:0.

Пари С.Ж. стигна до много важна победа с 1:0 при гостуването си на Лориен. Людовик Жули в 22-а минута донесе успеха на своите.

В друг интригуващ мач от кръга Тулуза разби Бордо с 3:0, а Олимпик Марсилия успя да стигне само до 0:0 у дома срещу Валансиен.

След снощните мачове класирането в челото изглежда по следния начин: 1. Лион 53 т., 2. Пари С.Ж. 52 т., 3. Марсилия 49 т., 4. Тулуза 49 т., 5. Бордо 47 т.