Луд късмет и Цецо Генков класираха Висла напред в ЛЕ (видео)

00:02
С гол на Цветан Генков в началото на второто полувреме, Висла Краков победи Твенте с 2:1 у дома в последен мач от груповата фаза на Лига Европа и се класира за фазата на елиминациите.

Българският нападател започна титуляр за своя тим, а Ники Михайлов не игра за гостите. Висла извади и луд късмет, след като Одензе успя да стигне до 2:2 при визитата си на Фулъм с гол в последната минута и драматично изхвърли англичаните за сметка на поляците.

Домакините започнаха по-активно двубоя и Гаргула в 12-а минута с хубав шут откри резултата. Висла продължи да доминира и пропусна 2-3 добри ситуации з втори гол. В 39-а, при една от редките си атаки, гостите изравниха. Де Йонг прати топката в мрежата със задна ножица и вкара най-красивото попадение до момента в Лига Европа.

Въпреки студения душ в края на първата част, домакините отново поведоха още в първите секунди на второто полувреме с гол на Цветан Генков. До края на срещата и двата отбора пропуснаха изгодни ситуации, а резултатът остана непроменен.