Хеттрик на Воронин и грешки на преследвачите задържаха Херта на върха

18:35
С хеттрик на Андрей Воронин Херта спечели гостуването си на Енерги Котбус с 3:1 и запази първото си място в германската Бундеслига. Домакините поведоха в 21-а минута, но нападателят на берлинчани обърна мача с попадения в 34-а, 44-а и 88-а минута.

Байерн Мюнхен разби с 5:1 Хановер 96 у дома. Гостите поведоха в 15-а минута, но с голове на Даниел Ван Буйтен, Мирослав Клозе, Халил Алтинтоп, Лукаш Подолски и Мартин Демикелис "баварците" обърнаха мача.

Борусия Мгладбах малко изненадващо победи втория в класирането тим на Хамбургер с 4:1, а Хофенхайм и Вердер Бремен завършиха 0:0.

Ето и останалите резултати от кръга:

Щутгарт – Борусия Дортмунд 2:1
Волфсбург – Карлсруе 1:0

Класиране в челото след днешните мачове от 23-я кръг: 1. Херта 46 т., 2. Байерн Мюнхен 42 т., 3. Хофенхайм 42 т., 4. Волфсбург 42 т., 5. Хамбургер 42 т.