Наполи наказа Виляреал и остави Сити от Шампионската лига (видео)

23:35
  Виляреал загуби от Наполи с 0:2 като домакин в среща от група А на Шампионската лига.

Първото полувреме бе равностойно, като пред двете врати нямаше особено чисти голови положения, въпреки че гол на домакините бе отменен.

След почивката темпото се вдигна, тъй като на гостите победата им бе жизненонеобходима.

В 52-ата минута след двойно подаване между Сориано и Де Гузман, последният излезе сам срещу Де Санктис, но бе повален на земята от защитник на Наполи. Съдията прецени, че няма основание да даде дузпа, като на пръв поглед в тази ситуация трябваше да се отсъди единадесетметров наказателен удар.

Девет минути по-късно Лавеци с пас по земя изведе Кавани сам срещу вратаря, Диего Лопес затвори ъгъла и принуди уругваецът да върне към своя партньор в атака. Лавеци мигновено стреля по диагонал, защитник на домакините се хвърли на шпагат в опита си да изчисти и едва не си заби автогол. В крайна сметка топката попадна в ръцете на Диего Лопес.В 66-ата минута след бомбен удар с левия крак от над 20 метра Гьокхан Инлер заби топката в горния ляв ъгъл на вратата на домакините - 0:1.

Петнайсет минути преди края интригата в двубоя бе убита. Лавеци центрира от корнер на първа греда, Кавани и двама защитници на Виляреал се разминаха с топката и тя попадна в краката на Хамшик. Словакът бе оставен сам на два метра от голлинията и за него не бе трудно да чукне топката в мрежата за 0:2.

До края на срещата резултатът остана непроменен и така Наполи се класира на осминафинал за сметка на Манчестър Сити.