Марсилия потопи Гърция в сълзи след страхотен обрат над Борусия (видео)

23:45
Борусия Дортмунд загуби драматично от Олимпик Марсилия с 2:3 в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига и завърши безславно участието си в Европа.

Победата пък класира французите за фазата на елиминациите.

Германският шампион натисна от самото начало и резултата не закъсня. В 23-а минута защитата на французите не се ориентира добре и след кратко разбъркване Блажиковски откри. Борусия продължи да доминира, а футболистите на Марсилия рядко минаваха центъра. В 31-а минута домакините спечелиха дузпа. Хумелс изпълни точно за 2:0. Гьотце пропусна добра възможност да покачи на 3:0, а в продължението на първата част Реми отчая Дортмунд, след като с глава засече центриране отдясно и намали на 1:2.

През втората част играта бе равностойна. В края на срещата обаче настъпи истинска драма. Айу в 85-а минута изравни и уби всички шансове на Борусия. В този момент Олимпиакос водеше на Арсенал у дома и вече се виждаше в следващата фаза. 89-а минута обаче се оказа щастлива за Олимпик и трагична за гърците. Валбуена с хубав шут донесе победата на французите и ги класира напред в ШЛ.

Дортмунд останаха последни и безславно отпаднаха от евротурнирите, а Олимпиакос, въпреки успеха си над Арсенал с 3:1, ще играе в Лига Европа.