Юве пречупи опълченците от Чезена и отново се качи на върха (видео)

17:50
Ювентус победи Чезена с 2:0 у дома в мач от 14-я кръг на Серия "А" и си върна първото място във временното класиране.

Въпреки очакванията за някой промени в стартовия състав на "бианконерите", Антонио Конте реши да не експериментира и заложи на титулярите. Единствено Пациенца бе заменил наказания Пирло. "Старата госпожа" натика "водните кончета" в собствената им половина и през цялото време атакуваше. В 7-а минута Матри се озова на чиста позиция, но стреля неточно. Защитата на Чезена като по чудо оцеля след 2-3 остри подавания от фланговете. В 30-а минута Маркизио стреля от границата на наказателното поле. Стражът на гостите обаче улови. В 45-а и пред Вучинич се откри удобна възможност. Черногорският футболист проби добре отляво и шутира, но вратарят на Чезена изби. "Водните кончета" рядко минаваха центъра и не създадоха нищо запомнящо се в атака. Юве имаше тотално надмощие, но не успя да стигне до гол преди почивката.

И второто полувреме започна с натиск на домакините. Пете стреля в 50-а минута, но Антониоли спаси. Три по-късно след центриране отляво отново Пепе с глава прати топката встрани от вратата. Конте извади Матри и Вучинич, като на тяхно място пусна Куалярела и Дел Пиеро. Смените раздвижиха играта на Юве, но в средата на втората част Алесандро напусна с окървавено лица след зверски шут, разбира се неволен, от противников футболист. Края на мача наближаваше, а "бианконерите" така и не успяваха да стигнат до гол. В 72-а минута обаче мъките за "старата госпожа" свършиха. Маркизио финтира защитник и с прецизен удар по земя от границата на наказателното поле откри резултата. В 77-а Пепе бе намерен сам около точката на дузпата, но би неточно. Три по-късно стражът на Чезена бе изгонен за фаул срещу Джакерини, а Юве получи дузпа. Видал се нагърби с изпълнението и не сгреши – 2:0. До края Куалярела и Видал пропуснаха да направят победата на "бианконерите" класическа.

Juventus - Cesena 2:0 by FootballKing1892