Класика за ЦСКА срещу Спартак в Плевен

15:45
ЦСКА победи Спартак Плевен с 3:0 като гост в 1/8-финален мач за Купата на България и се класира за следващия етап от турнира.

След равностойни първи минути, "червените" се ориентираха към атаки предимно отдясно. В 12-а "армейците" получиха пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Галчев би силно, но право в стената. Три по-късно хубав шут на Кунчев от домакините мина малко встрани. ЦСКА срещаше трудности с добре подредения отбор на Спартак. В 21-а минута обаче Галчев стреля отдалеч, топката рикошира във футболист от домакините и влезе в мрежата – 0:1. Шест по-късно удар на Карачанаков излезе в аут. В 35-а Родашки бе изведен сам срещу Мболи, но би много неточно и пропусна най-чистата ситуация за Спартак от началото на двубоя. В 43-а Григоров след центриране от корнер пропусна да изравни. Две по-късно удар на Карачанаков срещна гредата.

Второто полувреме започна с неточен шут на Делев. В 53-а минута Петров стреля към вратата на Мболи, но не успя да затрудни стража на ЦСКА. Три по-късно Крачунов засече с глава центриране на Делев от корнер и удвои преднината на "червените". В 81-а отново Делев асистира, този път на другият централен защитник Костадин Стоянов за 3:0. В последните минути на срещата Спартак пропусна две чудесни възможности за почетен гол.

ЦСКА: Райс Мболи, Адемар, Пламен Крачунов, Костадин Стоянов, Иван Бандаловски, Тодор Янчев, Борис Галчев, Петър Стоянов, Антон Карачанаков, Грегъри Нелсън, Спас Делев