Залцбург цапардоса и върна надутите "принцове" в реалността (видео)

23:59
Залцбург победи Пари Сент Жермен с 2:0 у дома в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Австрийците започнаха по-добре двубоя и натиснаха съперника си. Гостите от Франция оставяха доста пространства за бързите атаки на Залцбург. В 20-а минута силната игра на домакините даде резултат. След хубаво центриране отдясно Янчер от движение засече за 1:0. ПСЖ бяха неузнаваемо слаби и се представяха доста под нивото си. На два пъти единствено късмета ги спаси след удари на Сарате. Едва в 42-а минута Нене с далечен шут застраши стража на Залцбург, който обаче майсторски изби. До края на първата част "принцовете" пропуснаха още една изгодна ситуация за изравнително попадение. Като цяло австрийците доминираха и заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина.

Гостите започнаха по-активно второто полувреме и създадоха 2-3 опасности пред вратата на Залцбург. Домакините обаче бързо успяха да изнесат играта в по-предни позиции и си върнаха контрола над мача. Двубоят бе равностоен, темпото високо, но чистите голови ситуации не бяха толкова много, колкото преди почивката. В продължението на срещата Швенто след центриране от корнер със страхотно воле оформи крайното 2:0.