Чарлтън спря рекордната серия на Хъдърсфийлд (видео)

09:04
Отборът на Чарлтън победи Хъдърсфийлд с 2:0 в мач от английската Първа лига и по този начин прекъсна рекордната серия на "териерите" от 43 двубоя без загуба.

Хъдърсфийлд не беше допуснал нито една загуба в първенството в последни 43 мача и по този начин подобри с една среща предишния рекорд на "непобедимия" Арсенал от 2003 година.

Ян Кермогрант и Хоугън Ефрейм се разписаха през първата част на "Дъ Вали", за да осигурят комфортна преднина на Чарлтън. Гостите направиха две смени след почивката и се опитаха да се върнат в мача, но "адикс" се защитаваха умело и стигнаха до успеха, за да се откъснат със седем точки на върха на класирането.