Барса на финал след труден реванш с Майорка

09:03
Барселона завърши 1:1 при гостуването си на Майорка в мач реванш от полуфиналите за Купата на Испания и с общ резултат 3:1 от двете срещи се класира за финала в турнира. В спора за трофея "каталунците" ще се изправят срещу Атлетик Билбао, който разби с 3:0 Севиля.

Пеп Гуардиола даде почивка на доста от титулярите си в тази среща. Кастро в 45-а минута изведе Майорка напред и даде надежди на своите. В 50-а минута домакините получиха златен шанс да изравнят общия резултат от двата мача, след като Мартин Касерес фаулира голмайстора Кастро и реферът свири дузпа. Вратарят на "каталунците" обаче спаси удара на Хосе Марти.

Барселона явно усети, че става напечено и в игра се появи Лионел Меси. Присъствието му веднага се почувства и в 81-а минута аржентинецът вкара за 1:1 и класира своя тим за финала.