\"Аспирините\" поболяха Байерн за Купата

08:07
Леверкузен победи у дома Байерн Мюнхен с 4:2 и се класира на полуфинал за Купата на Германия. Мачът ще се запомни с резултатното второ полувреме и головата суша преди почивката.

Симон Ролфес в 54-а минута изведе "аспирините" напред. В 61-а минута Артуро Видал покачи на 2:0, а в 70-а Патрик Хелмс направи кошмара за гостите пълен с трети гол за Леверкузен.

Време за драма обаче имаше. В 72-а минута Лусио намали на 3:1, а 2 минути по-късно Мирослав Клозе вкара за 3:2. Байерн опита да обърне изцяло развоя на мача, но Щефан Кислинг сложи точка на спора в последната минута, оформяйки крайното 4:2.

В останалите мачове Хамбургер победи у дома Веен с 2:1, а Вердер Бремен се наложи с 5:2 като гост на Волфсбург.