Слаб Левски с изтерзана победа над Светкавица (видео)

15:19
Отборът на Светкавица Търговище загуби минимално домакинството си на Левски в мач от последния 15-я кръг на есенния дял на "А" футболната ни група. Двубоят на стадион "Димитър Бурков" приключи при резултат 1:0 за "сините".

Срещата започна равностойно, като действията се водеха предимно в средата на терена. Постепенно обаче Левски започна да владее топката по-често и организира две много хубави атаки. В 9-та минута дойде и първото чисто положение за откриване на резултата, когато Дарко Тасевски стреля прецизно от средна дистанция, но вратарят на домакините Иван Георгиев успя да избие топката. В ответната атака обаче Светкавица на два пъти бе много близо до попадение, след като първо Тихомир Кънев се спъна и не успя да стреля, а след това капитанът Цветан Илиев нанесе мощен удар, но Пламен Илиев успя да спаси. Груба грешка на централния защитник на гостите Иво Иванов в 22-та минута доведе до сблъсък между вратаря Пламен Илиев и Тихомир Кънев, но главният съдия Никола Попов не отсъди дузпа за Светкавица. След това пък отново Кънев се озова на стрелкова позиция, но ударът му с левия крак премина доста над целта. Малко по-късно и Антон Костадинов стреля от движение към вратата на Пламен Илиев, но отново доста неточно. Като цяло до края на първото полувреме домакините бяха далеч по-активният отбор и пропуснаха още няколко добри възможности за откриване на резултата.

Левски започна втората част с две смени, при които терена напуснаха Александър Башлиев и Сьорд Арс, а в игра влязоха Орлин Старокин и Иван Цветков. В първите минути на полувремето играта бе динамична и атаките се редяха пред двете врати, а на два пъти неточно стреля крилото на гостите Тони Kалво. Точно в 60-та минута на срещата "сините" успяха да реализират попадение, когато топката бе свалена в наказателното поле за Даниел Димов и халфът с удар от упор направи резултата 1:0 за "сините". До края на мача и двата отбора имаха по няколко добри положения за гол, но той така и не падна и гостите спечелиха минимално.

Стартови състави:

Светкавица: Георгиев, Мартинов, Стоянов, Кънев, Шоколаров, Димов, Йорданов, Дамянов, Илиев, Костадинов, Петров

Левски: Илиев, Мюлдер, Иванов, Милиев, Башлиев, Димов, Гаджев, Йовов, Тасевски, Калво, Арс

szólj hozzá: Svetkavitsa - Levski 0:1