Ювентус спечели и дербито с Лацио (видео)

23:40
Ювентус победи Лацио с 1:0 като гост в среща от 12-я кръг на Серия А.

След равностойно начало на мача, Ювентус можеше да излезе напред в резултата в осмата минута, когато Лихщайнер направи пробив по десния фланг, нахлу в наказателното поле и центрира на предна греда, откъдето Маркизио с глава стреля на сантиметри от напречната греда на Марчети.

Пет минути по-късно Пепе с остро центриране по земя намери Матри в наказателното поле на домакините, нападателят шутира, но Диакате блокира и изби в корнер. В 16-а минута Марчети направи страхотно спасяване, след като Андреа Пирло отправи мощен удар от фаул от около 35 метра. Четири минути по-късно след грешка на Бонучи Томазо Роки излезе сам срещу Буфон и шутира, топката мина покрай вратаря, но Бардзали успя да избие в корнер.

В 28-а минута Ернанес се освободи на границата на наказателното поле на Юве и шутира в долния десен ъгъл на Буфон и стражът плонжира и улови.

В 34-а минута Юве излезе напред в резултата. При една контраатака Мирко Вучинич изведе Матри по левия крак, юношата на Милан центрира по земя с левия крак и Симоне Пепе връхлетя върху топката, пращайки я в мрежата от границата на малкия пеналт. В предишната атака Томазо Роки бе изведен сам срещу Буфон и стреля отблизо, но вратарят на "бианконерите" спаси.

В 36-а минута Пепе бе изведен сам срещу Маркети и почти успя да преодолее стража, като в последния момент вратарят протегна крак и изби в корнер.

До края на първото полувреме двата тима не успяха да вкарат повече попадения.

В първите десет минути на втората част Лацио упражни сериозен натиск към вратата на Юве, но не успя да стигне до стопроцентови голови положения. В 56-а минута Клаудио Маркизио получи жълт картон, който ще го остави извън състава на Юве за гостуването на Наполи в сряда. В 60-а минута късметът помогна на Ювентус, след като Ернанес шутира силно от границата на наказателното поле, но ударът се отби от страничната греда. В следващата атака Клозе отправи параболичен удар към вратата, но Буфон плонжира и с една ръка изби. В 64-а минута на терена се появи Джибрил Сисе, който замени Томазо Роки.

Осем минути по-късно Пепе намери резервата Джакерини на границата на пеналта, крилото се освободи от своя пряк пазач и шутира, но Марчети парира удара по блестящ начин. Единадесет минути преди края Матри се освободи от двама по десния фланг и намери Джакерини на границата на малкия пеналт, но крилото на Юве не успя нито да си спре, нито да стреля. В 82-а минута Видал с пас в коридор изведе Матри на границата на пеналта, нападателят отправи мощен удар, но топката бе спряна от левия страничен стълб на вратата на Лацио. В 85-а минута Клозе центрира отляво, Сисе засече топката с глава, но Буфон спаси. В крайна сметка Юве задържа преднината си и вече е едноличен лидер в Серия А с 25 точки.