"Грънчарите" сложиха край на черната серия с успех над Блекбърн

17:10
Хубава победа с 3:1 у дома над Блекбърн записа Сток Сити в ранната среща от съботната програма на Висшата лига.

"Грънчарите", които сложиха край на серията си от четири поредни загуби в първенството, се изкачиха отново в горната половина на класирането и вече заемат 10-то място.

Рори Делап откри с глава в 28-та минута след центриране на Джърмейн Пенант, а Глен Уелан покачи на 2:0 в 58-та минута, като неговия силен шут се удари в тяло на играч от гостите и се оплете в мрежата на Пол Робинсън. Питър Крауч пък довърши Роувърс с гола си в 72-та минута. Английският национал получи дълго подаване в наказателното поле, овладя топката и с точен удар покрай плонжа на Робинсън покачи на 3:0. Рубен Рочина отбеляза красив почетен гол за Блекбърн в 86-та минута, но неговия тим падна за осми път през сезона.