Капитанът Благо яде класически бой в Русия

14:02
Благой Георгиев и Терек допуснаха първа загуба в плейофната фаза на руското първенство. В двубой от 32-ия кръг тимът на Станислав Черчесов претърпя тежко поражение при гостуването си на Спартак (Налчик) - 0:3.

Благо отново изведе съотборниците си с капитанската лента и остана на терена до последния съдийски сигнал. Терек игра по-добре до почивката, но инкасира попадение в 45-ата минута, а през второто полувреме изобщо не оказа съпротива на домакините.

Два гола на Магомед Митришев донесоха убедителния успех на Спартак, а ако не бяха великолепните намеси на Сослан Джанаев, Терек можеше да си си тръгне и с още попадения.

Двубоят  определено имаше по-голямо значение за домакините, които от самото начало на шампионата се озоваха в зоната на изпадащите и още не могат да се измъкнат над чертата.