"Малката Борусия" поведе в Бундеслигата

09:31
Приятната изненада Борусия Мьонхенгладбах се изкачи до първото място в Бундеслигата след успех с 3:0 като гост над Кьолн.

Два гола на Майк Ханке и един на Хуан Аранго донесоха четвърта поредна победа на "Малката Борусия".

Гладбах  вече имат 29 точки, една повече от Байерн Мюнхен, които в неделя гостуват на Майнц. Шампионите Борусия Дортмунд са на трето място с 26 точки и могат да излязат начело в класирането, ако днес надвият у дома Шалке 04.

Борусия, които играха плейоф за оставане в Бундеслигата през миналия сезон, поведоха с нисък удар на Ханке от 14 метра в 20-а минута. Венецуелският национал Аранго удвои с гол от фаул в регионалното дерби, което започна с леки безредици по трибуните. Ханке отне всякаква надежда на Кьолн за обрат, забивайки втория си гол в срещата в началото на втората част.