Виктория с историческа победа и поглед към ЛЕ (видео)

22:44
Виктория (Пилзен) победи с 1:0 БАТЕ (Борисов) като гост в среща от група H на Шампионската лига. Това е първа победа за чехите в дебюта им в груповата фаза на ШЛ. Бакош единствен отбеляза за успеха в 42-рата минута.

През първата част чехите успяха да надиграят своя опонент и спаведливо вкараха. Гол в 42-рата минута раздели двата тима след няколко пропиляни положения. Бранителите на БАТЕ "заспаха" по време на едно центриране и Бакош се разписа.

През втората част на мача домакините осъществиха натиск, но не стигнаха до обрат и така Виктория изпревари БАТЕ в битката за Лига Европа и почти сигурно ще продължи евроучастието си.