Лудогорец пречупи Берое след 120-минутна драма

20:32
Отборът на Лудогорец надигра изключително трудно като гост Берое с 1:0 в мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България и се класира за следващата фаза на състезанието.

Двата тима завършиха без голове редовните 90 минути, което наложи продължения, въпреки че положенията пред двете врати не липсваха. След равностойно първо полувреме, Лудогорец успя да натисне през втората част, а с пропуски се отличи Мишо Александров. В 82-ата минута Берое пък искаше дузпа за игра с ръка на играч на гостите в наказателното поле. Така обаче не бе отсъдена, а до края на редовните минути Шоко изпусна още един много добър шанс за Лудогорец.

В 98-ата минута резервата Иван Стоянов пропусна удобно положение, а домакините отвърнаха с две разбърквания пред Голубович. В крайна сметка дойде 104-ата минута, в която Мирослав Иванов получи отличен пас от Шоко и от 7-8 метра откри резултата. В последните минути на продълженията Петър Димитров пропусна златен шанс да изравни и да докара нещата поне до дузпи.