Арсенал се отпуши, важни победи за Челси и Ливърпул

08:36
След 4 мача голова суша във Висшата лига, Арсенал най-после намери верния път към противниковата врата. "Топчиите" спечелиха с 3:1 гостуването си на Уест Бромич в мач от Висшата лига и вече са на 3 точки от 4-я Астън Вила.

Никлас Бендтнер откри за "артилеристите" още в 4-а минута. Домакините обаче реагираха много бързо и само три по-късно Крис Брънт изравни. В 38-а обаче Коло Туре отново даде аванс на своите, а в 44-а Бендтнер с второто си попадение в мача до голяма степен предреши изхода на срещата.

През второто полувреме голове на паднаха и Арсенал взе важна победа в борбата за място в зона "Шампионска лига". Гостите са последни с 22 точки, на 4 от спасителния бряг.

Челси постигна нов минимален и труден успех под ръководството на Гуус Хидинк. "Сините" победиха Портсмут като гост и съкратиха преднината на лидера Манчестър Юнайтед на 4 точки.

Дидие Дрогба в 79-а минута отбеляза единственият гол в срещата и съхрани надеждите на Челси за титла живи. Помпи се 16-и с 28 точки.

Ливърпул спечели у дома срещу Съндърланд с 2:0 в друг мач игран снощи. Давид Н\\\'Гог и Юси Бенаюн през второто полувреме донесоха ценния успех за "мърсисайдци".

Ливърпул е трети, като има равен брой точки с втория Челси, но по-лоша голова разлика. Съндърланд са 12-и.