Лацио обърна Юве в първи полуфинал за Купата

08:07
Лацио победи Ювентус с 2:1 у дома в първи полуфинален мач от турнира за Купата на Италия. "Орлите" губеха с 0:1 на почивката, но през второто полувреме играха великолепно и обърнаха резултата в своя полза.

Първата част започна много интересно и динамично, като Лацио наложи преса, но въпреки това "бианконерите" успяха да създадат положения. Гол на Винченцо Якуинта бе отменен заради несъществуваща засада. След това Томазо Роки можеше да открие за "орлите", но Александер Манингер спаси.

В 34-а минута Кристиан Молинаро центрира, топката попадна в непокрития Марко Маркиони, който шутира и след рикошет кълбото се озова във вратата на домакините. До края на полувремето Роки имаше шанс да изравни, но вратарят на Юве се намеси подобаващо.

Като цяло гостите от Торино контролираха мача през първата част, но след почивката "орлите" излязоха преобразени и тотално надиграха "старата госпожа".

Натискът им през второто полувреме доведе до изравнителен гол, дело на Горан Пандев в 65-а минута. Нападателят се възползва от едно разбърквате в наказателното поле на Ювентус и направи Манингер безпомощен. Лацио продължи да доминира и в 78-а минута заслужено стигна до втори гол дело на Томазо Роки. До края домакините не дадоха никакъв шанс на "бианконерите" и взеха важна победа преди реванша в Торино на 22 април.

Ето и съставите на двата отбора:

Лацио: Муслера, Лихщайнер (Де Силвестри), Сивиля, Крибари, Коларов, Ледесма, Матусалем, Манфредини (Маури), Фоджа (Броки), Роки, Пандев

Ювентус: Манингер, Мелберг, Григера, Киелини, Молинаро, Недвед, Сисоко (Маркизио), Маркиони, Тиаго (Поулсен), Амаури (Трезеге), Якуинта