Барса писа 4-ка на Сарагоса (видео)

22:51
Барселона разгроми като домакин с 4:0 Сарагоса в двубой от Примера Дивисион. След успеха каталунците събраха 28 точки колкото има и Реал Мадрид, но "белия балет" е с мач по-малко. Головете за домакините отбелязаха Пике, Меси, Пуйол и Вия.

Срещата започна с очакван домакински натиск, но Барса така и не създаде чисти положения за гол през първите 15-тина минути на двубоя. Така се стигна до 18-тата минута, когато Шави центрира отлично от фаул, Пике намери топката на първа греда и с прецизен изтрел с глава откри резултата 1:0.

Сарагоса можеше да изравни в 26-тата минута, но опасен удар на Пощига бе изпит от Пуйол след веща намеса на бранителя. 3 минути по-късно Лео Меси пропусна сам срещу стража на гостите, избитата топка отново попадна в острието, той финтира защитник на Сарагоса и за втори път  не сполучи от добра позиция. Малко след това Меси пак отправи изстрел, а в следващите секунди Фабрегас и Санчес също опитаха да удвоят, но не сполучиха.

Логичното се случи в 43-тата минута, когато Фабрегас изведе Меси с отличен пас и аржентинецът бе точен за 2:0. По този начин Барса се оттегли с 2 гола аванс до почивката.

В началото на второто полувреме Фабрегас пропусна да реализира от чиста позиция. Резултатът все пак придоби класическо измерение в 53-тата минута, когато Сеск Фабрегас центрира към Кейта, в момента на паса Пуйол бе в явна засада, полузащитникът отклони с глава към бранителя и тук Карлес Пуйол вече не бе в положение на засада, вкарвайки за 3:0 от дискусионна ситуация.

Разгромът стана пълен в 74-тата минута, когато грешка при изнасянето на топката от страна на гостите, доведе до пресечен пас, напредване на Куенка по дясното крило и центриране към влезлият като резерва Вия, който с глава оформи крайното 4:0.

szólj hozzá: Barcelona 1-0 Zaragoza

szólj hozzá: Barcelona 2-0 Zaragoza

szólj hozzá: Barcelona 3-0 Zaragoza

szólj hozzá: Barcelona 4-0 Zaragoza