Арс донесе 3 точки на Левски, гол в 24-тата секунда на Тасевски и попадение от засада за Видима

18:23
Левски прие Видима Раковски в среща от 14-я кръг на родното футболно първенство. "Сините" победиха с 2:1 и по този начин записаха 2-ра поредна победа под ръководството на новия наставник Николай Костов. Срещата предложи няколко интересни момента като домакините поведоха с гол едва в 24-тата секунда, а Видима изравни след попадение от засада. Арс донесе 3-те точки на тима си, малко след като се появи на терена в началото на втората част.

Срещата започна по отличен начин за "сините", които откриха резултата само за 24 секунди, след като в самото начало на мача Йовов напредна отдясно, подаде към Тасевски и македонецът бе точен за 1:0.

Играчите на Видима не се стъписаха и изравниха в 20-тата минута, когато Христо Йовов загуби топката, Хикмет намери Георги Какалов, който не сгреши за 1:1. При попадението останаха сериозни съмнения за засада.

До края на полувремето домакините осъществиха натиск, който обаче не доведе до ново попадение, а опасен удар на Гаджев за малко не попадна в мрежата. По този начин съперниците се оттеглиха при равенство на почивката.

През второто полувреме в игра се появи нападателят Арс, който изведе "сините" напред в 50-тата минута, когато Христо Йовов овладя топката на дъгата на наказателното поле, обърна се, навлезе, стреля, стражът Пламен Колев изби, но топката попадна на крака на Сьорд Арс, който отблизо направи резултата 2:1.

След попадението на Арс "сините" имаха няколко възможности да се откъснат с 2 гола аванс, но Йовов и Младенов нямаха шанс пред противниковата врата. Гостите пропуснаха чудесен шанс за изравнителен гол в 80-тата минута и така бе фиксирано крайното 2:1.