Рен изненада Лион като гост, Лил и Тулуза не се победиха

09:06
Рен изпревари Лион за четвъртото място в Лига 1 след обрат и успех с 2:1 като гост.

"Лъвовете" поведоха в 36-а минута чрез Едерсон, но Рен отвърна почти незабавно, за да изравни с гол на Жонатан Питройпа. Жирес Екоко пък вкара победното попадение за Рен в 53-ата минута. Успехът прати Рен на четвъртото място с 25 точки, колкото има и третият Лил. Лион пък загуби една позиция в класирането.

Шампионите от Лил записаха равенство 0:0 с Тулуза като гост и остават непобедени в последните 13 мача във всички турнири, макар нещата да можеха да са и приятни за отбора на Руди Гарсия. Муса Соу изпорти дузпа и така тимът му пропусна да спечели и да се приближи на три точки от лидера Пари Сент Жермен. Ако парижани спечелят мача си през този уикенд, те на свой ред могат да увеличат разликата с Лил на осем точки.