"Аспирините" удариха тима на Мицански

08:50
Михаел Балак отбеляза срещу бившия си тим при успеха на Байер Леверкузен с 2:0 над Кайзерслаутерн като гост в среща от немската Бундеслига.

Интересно, победата дойде само ден след критиките на халфа към колегите си в състава на "аспирините".

Грешка на Кевин Трап позволи на Балак да се разпише в 54-ата минута с удар от 20 метра. Друг бивш играч на Кайзерслаутерн, Сидни Сам, реши мача в 70-ата минута. Това бе четвъртия му гол срещу бившия му тим. Балак, който игра със защитна маска, след като счупи носа си преди седмици, няма загуба в 14 мача срещу клуба, с когото дебютира в Бундеслигата през 1997 година. Контузеният Илиян Мицански пък не игра за домакините.

Леверкузен се изкачиха до шестото място след успеха. Кайзерслаутерн остава 12-и преди срещите през уикенда.