Барса вкара три на Атлетико, но отново загуби

21:58
Атлетико Мадрид победи Барселона с 4:3 в атрактивен мач от 25-я кръг в испанската Примера. Серхио Агуеро донесе успеха на домакините, които преди това на два пъти изравняваха, а в 89-а минута успяха да стигнат и до победата. Разликата между Барса и втория Реал Мадрид вече е само 4 точки, което прави прави борбата за титлата изключително интересна и оспорвана.

Срещата започна чудесно за "каталунците", след като Тиери Анри в 19-а и Лионел Меси в 31-а дадоха преднина от два гола за тима на Пеп Гуардиола. "Дюшекчиите" обаче бързо се върнаха в двубоя. Диего Форлан намали в 32-а минута и полувремето завърши при резултат 2:1 в полза на Барселона.

След почивката Серхио Агуеро в 56-а минута изравни. В 72-а обаче Анри отново изведе своите напред в резултата. Форлан от дузпа 8 минути по-късно направи 3:3. Така се стигна до 89-а минута, когато Серхио Агуеро донесе победата на Атлетико.

Валенсия загуби от Валядолид с 1:2 на "Местая" и пропусна да изпревари Виляреал на 4-о място.

02.03.2009 22:20

Наистина в последните четири мача ( включително мача в Шампионската лига срещу Лион) Барселона няма победа, което само по себе си е изненадващо предвид мачовете, които отборът изигра досега. Но е напълно нормално да се получи спад в играта на отбора, защото трудно може да се поддържа такова високо ниво, каквото отборът демомстрираше допреди тези четири мача. Според мен проблемите не идват толкова от спад във формата на играчите, а са вследствие от индивидуални грешки в защита и влошена психика на играчите.За мача с Лион не знам, но гледах последните 3 мача за първенство, като и в 3-те грешки на Валдес, Маркес,Силвиньо и Пуйол бяха главна причина за головете срещу Барселона.

02.03.2009 22:19

Отборът пък беше изнервен от това, че нещата не се получават както преди, имаше страх че серията ще свърши и това най- добре пролича в мача с Еспаньол, когато изгониха Кейта, имаше груби влизания и напрежение, което се отрази на играта на отбора. Впоследствие това напрежение продължи и в мача с Атлетико, защото играчите знаеха, че ако не спечелят дистанцията с Реал се скъсява и играчите бяха нервни, несигурни- Атлетико създаде немалко положения и играчите на Барса порпуснаха добри възможности. Всичко това се получава от страха, че точките се топят,че нещата не се получават както досега.

Jurka5
01.03.2009 23:59

Усещам,че на Барса им се изплъзва титлата!След Бетис беше е ае на всеки се случва,със Еспаньол беше не е тревожно,ама сега вече е страшно положението на Барса!8 точки за 3 кръга е много просто.

LucHo_GoNzaLez
01.03.2009 23:55

Барса загуби 2 поредни мача и някои веднага решиха че първенството е нагласено.Не виждате ли че във всеки отбор в даден момент настъпва криза !!! Дори в Барса каква криза може да се каже, като в двата мача които загуби отборът отбеляза 4 попадения.Въпросът е защитата на отборът да си възвърне предишната форма и Барса ще започне да мачка жсичко по пътя си.Сигурен съм че това ще стане до броени дни *stop*

Kalinho
01.03.2009 22:53

ммм дали Браса ще си станат шампиони може и с една точка ама ще успеят

plamen5rov
01.03.2009 22:28

Изключителен български език, изключителни "имоции"... Браво! Продължавайте в същия дух, ще го научите най-накрая тоя език! Вече сте на ниво "Любител", скоро ще достигнете "Експерт"... Честито!

incrediblefan
01.03.2009 22:27

3 мача - 1 точка ?!?!? Когато Барсата направиха Х някои от вас казаха, че е временно.Когато паднаха от Еспаньол казахте, че им пуснали да се спасят...СЯ КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ? Реал ще смачкат Барсата........глейте смях ся, как се губят 12 точки преднина за 5-6 кръга *wink*

Castello
01.03.2009 22:23

За не знам коя година подред виждам дупедавщина в Примера ... Преди Реал водеха с мн. точки и после от раз сваляха от аванса си на върха сега и Барса прави същите пумярщини. Какво толкова ако Испания се превърне във втора Франция със изявен фаворит и отборчета които си живуркат под тях в класирането. Но не *sad* Шефовете в Примера са решили , че първенството им не е достатъчно атрактвно и каде със съдийски намеси, каде с измислени наказания на отборите се опитват да стопят аванса на лидера, който и да е той само и само да се каже " Испания по-нищо не отстъпва на Англия" . Няма да го бъде испанското първенство е по скучно и всичко това е в резултат от машинациите по върха на ИФЛ. Това е от мен надявам се да гледам силна Барселона срещу О.Лион поне в ШЛ да няма проблеми *evil*

Kalinho
01.03.2009 22:20

Барса са ми любимци ама нега от време на време падат, че иначе не е интересно. То е ясно, че ще спечелят и ШЛ и първенството. А и от такива мачове печели само футбола, който обича англия нека си ги гледа за мен Испания като имоция и красота на играта са номер 1 и с такива мачове го доказват

ivailoh
01.03.2009 22:19

REAL MADRID шампион !!! "Ел Галактико" завинаги !!! *thumb_up*

angel_hi
01.03.2009 22:12

Нека Барса гази лука и има напрежение в Испанското първенство.

mario_g84
01.03.2009 22:10

втори пореден мач садията е срещу барса но аз сам оптимист и каталуния ще ликува след края на сезона в Испания и Шампионската лига.Даваите барса велики сте *wink*