Радуканов започна със загуба начело на Ботев Пловдив

18:02
Ботев Плодив загуби с 0:1 гостуването си на Спартак 1918 във Варна. Това е втора загуба за "канарите" от началото на сезона и първи мач на новия наставник на тима Милен Радуканов.

Двубоят започна отлично за варненци и те откриха резултата още в 12-ата минута, след като Янаки Смирнов вкара топката във вратата на Армен Амбарцумян след удар с глава. Само 3 минути по-късно гол на Атанас Курдов бе отменен заради игра с ръка. В следващите минути преобладаваха грешните отигравания от страна и на двата отбора. В 35-ата минута Александър Александров пусна топката към Димитър Байрев на границата на наказателното поле, но последният прати коженото кълбо над вратата. Малко по-късно домакините бяха на път да си отбележат автогол, след като центриране на Тодор Неделев от фаул бе засечено от Латин Венков към собствената му врата, но топката излезе в корнер. 2 минути преди края на първата част Владимир Байрев подари топката на Беадир Беадиров, който стреля от около 13 метра, но право в ръцете на Армен Амбарцумян.

След почивката липсваха сериозни положения пред двете врати, а играта отново бе равностойна. В 60-ата минута след центриране в наказателното поле на Спартак Варна, Атанас Курдов се размина с топката, тя попадна в Тодор Неделев, който стреля отблизо, но я прати в аут. 10 минути преди края на срещата около 250-те бултраси, които бяха пропътували разстоянието до Варна, напуснаха стадиона. Малко преди края на редовното време "жълто-черните" можеха да стигнат до равенството, след като Александър Александров стреля от около 8 метра, но Боян Илиев изби топката пред голлинията на "спартаклии".

Съставът на Спартак: Марков, Венков, Желязков, Тодоров, Илиев, Беадиров (82` Иванов), Димов, Петров (64` Илчев), Динков, Кателиев, Смирнов.

Съставът на Ботев:
Амбарцумян, Димитров, Гаджалов, Домакинов, В. Байрев, Рахов (46` Манчев), Д. Байрев (Стефанов), Христов, Неделев (66` Атанасов), Александров, Курдов.