Сити пречупи храбрите Рейнджърс и запази преднината си на върха (видео)

21:24
Куинс Парк Рейнджърс загуби от Манчестър Сити с 2:3 на "Лофтъс Роуд" в среща от единадесетия кръг на английската Висша лига.

В началните минути на двубоя изненадващо домакините имаха леко превъзходство, като лидерите във Висшата лига не успяха да наложат своята воля на терена след първия съдийски сигнал.

Лондончани подходиха агресивно към двубоя и в началния половин час стояха много добре на терена. В 28-а минута след центриране от фаул на Джоуи Бартън Джей Ботройд с глава откри резултата и със сигурност това изглеждаше като логичната развръзка до момента.

Две минути преди края на първата част Милнър намери Джеко в наказателното поле, босненецът си освободи позиция за удар и с премерен изстрел матира Пади Кени, възстановявайки статуквото.

Сити заигра със самочувствие през втората част и още в 53-а минута след центриране на Един Джеко Давид Силва овладя топката в наказателното поле, нагласи си я и с левия крак направи безпомощен вратаря на домакините.. Домакините не се стреснаха от лошия развой на срещата и в 69-а минута след центриране на Арманд Траоре Хейдар Хелгусон с глава изравни резултата. Пет минути по-късно обаче Яя Туре отново даде преднина на гостите. Александър Коларов центрира отляво и бившият халф на Барса с глава вкара топката във вратата, пазена от Пади Кени.

До края домакините не съумяха да изравнят резултата и така Манчестър Сити запази преднината си на върха във Висшата лига на пет точки пред втория Манчестър Юнайтед.