Пасторе донесе ценен успех на ПСЖ срещу Слован (видео)

21:56
Пари Сент Жермен победи Слован Братислава с 1:0 у дома в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Французите владееха повече топката и натискаха през цялото първо полувреме, но гостите се справяха много добре в защита. Опитите на "принцовете" да атакуват по крилата бяха спрени. Футболистите на ПСЖ опитаха и няколко опасни далечни удара, който обаче не намериха целта. В 23-а минута Лугано с глава порази вратата на Слован след центриране от фаул, но голът му бе отменен заради спорна засада. Темпото на игра бе високо, а домакините, понякога увлечени в атака, на 2-3 пъти допуснаха опасни контри и удари към своята врата.

През втората част поведението на двата отбора не се промени. В 63-а минута ПСЖ матира защитата на гостите. След центриране отляво, топката попадна у Хавиер Пасторе, който вкара хубав гол от воле. След попадението темпото на игра остана високо, а атаките и към двете врати бяха по-бързи и по-остри. До края на срещата домакините имаха 2-3 чисти положения за втори гол, но не успяха да вкарат. В крайна сметка обаче ПСЖ не даде почти никакви шансове на Слован в нападение и заслужено стигна до успеха.