Васлуй на Живко Миланов подчини Спортинг и Божинов (видео)

21:51
Васлуй победи Спортинг Лисабон с 1:0 като домакин в мач от група Д на Лига Европа.

Това бе и първата победа на румънския тим в груповата фаза на турнира. Българинът Живко Миланов започна като титуляр за домакините и игра цял мач за своя тим.

Нападателят на Спортинг Валери Божинов също бе част от стартовия състав на Домингош Пасиенсия, но наставникът на португалския тим остави Божо на терена само за едно полувреме. През втората част на мястото на българина се появи звездата на Спортинг Рики Ван Волфсфинкел.

Единственото попадение в мача бе дело на Змеу в 30-а минута, който се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите след центриране от корнер.

След този мач Васлуй събра пет точки и увеличи шансовете си за класиране в следващата фаза. Спортинг остава лидер в групата с девет точки от четири двубоя.