Милан пропиля два гола аванс и изхвърча от УЕФА

00:15
След като отдавна каза сбогом на скудетото, Милан се прости и с надеждите си за успех в турнира за Купата на УЕФА. "Росонерите" водеха с 2:0 на Вердер Бремен в реванша между двата отбора, но допуснаха изравняване и след 1:1 в първия мач отпаднаха безславно.

Андреа Пирло откри за тима на Карло Анчелоти от дузпа в 26-а минута. В 33-а Алешандре Пато удвои и сблъсъкът изглеждаше предрешен. Не така обаче мислеха гостите. Клаудио Писаро в 68-а и 78-а минута попари Милан и класира Вердер напред с повече голове на чужд терен.

Турският Галатасарай продължава драматично в следващата фаза на турнира след успех над Бордо в голов трилър. След нулевото реми в първия мач във Франция, на реванша двата отбора се развихриха. Резултатът бе 3:3 до 88-а минута, когато домакините отбелязаха победен гол и отстраниха "жирондинците" от надпреварата.