Шави носи изтерзана победа на Барса над Гранада (видео)

22:51
Шампионът Барселона постигна минимална и доста трудна победа като гост на Гранада в мач от междинния 9-я кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на стадион "Лос Карменес" приключи при резултат 1:0 за каталунците, а домакините завършиха срещата с двама души по-малко заради получени червени картони.

Мачът започна очаквано с натиск на гостите, които още от началните минути взеха контрола върху срещата и наложиха типичния си стил с рядко губене на топката. През първите 20 минути съставът на Пеп Гуардиола пропусна няколко много добри възможности за откриване на резултата, като пропуски направиха Лионел Меси, Шави Ернандес и Педро Родригес. В 33-та минута обаче гостите материализираха превъзходството си, когато Шави изпълни прекрасно пряк свободен удар от около 25 метра и резултатът стана 1:0 за Барса. До края на първото полувреме не се случи нищо по-запомнящо се и гостите се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Осем минути след началото на втората част полузащитникът на домакините Хайме Ромеро получи втори жълт и съответно червен картон, след което обсадата пред вратата на Гранада стана тотално. Това обаче не доведе до нов гол за каталунците, които до средата на полувремето не успяваха да удвоят аванса си. Новакът в Примера пък разчиташе изцяло на контраатаки, които на моменти не бяха никак безопасни. На два пъти играчи на домакините се озоваваха на отлични стрелкови позиции, но и при двете бяха отсъждани много спорни засада в полза на гостите. В последните минути за протести и втори жълт картон от игра бе изгонен и Дани Бенитес. Така Барселона постигна победата в този мач, но играта на тима бе далеч от познатата ни в Испания доминантност.

miro_slavcho
26.10.2011 11:43

Въпреки хубавия гол, Барса не трябваше да бие! Не заради засадите, а заради играта която представи. Трябваше мача да завърши Х за да се осъзнаят и пак да заиграят на 100% ,и да радват всички фенове по-света!

messyfan
26.10.2011 13:00

Напротив,напълно е прав.Барселона трябва да се осъзнаят какво ги очаква,ако продължават по този начин.Това го търпим вече 3-ти мач поред,като този срещу Гранада показа,че нещо не е наред в съблекалнята на отбора.Нямаше абсолютно никакви засади при двете спорни такива,като заради последната беше изгонен футболиста на Гранада.Друг е въпроса какво би се случило ако играта не беше спряна,но засади нямаше.В това съм абсолютно убеден.Дано по-бързо излезем от това положение,защото мадридчани са вече пред нас в класирането,а и Леванте нещо се опитва да ни противоречат.*confused*

26.10.2011 12:55

Не защото съм фен на Реал! А защото това е единствения начин Барса да се надъха като хората. Х с/у Сосиедат , Х с/у Милан и 8:0 Осасуна

kokicat
26.10.2011 12:08

Знаем защо искаше да е Х ! *wink*

Notlike
26.10.2011 11:36

Те Барса май вече се нуждаят от 2 червени картона, за да бият, и май на моменти пак не се получава.... аз съм щастлив, най-после промяна във футбола. Нека има малко тръпка *smile*

messyfan
26.10.2011 00:49

Ужасно слаба и неориентирана Барселона срещу още по слаба Гранада.Нещо става вътре в отбора и това не е на добре.Меси вече е трети мач без гол,като в 1-вия срещу Пилзен го гонеше малшанс,2-рия срещу Севиля беше слаб,а сега с Гранада беше трагичен и неузнаваем.Скоро ще се разбере какво става с отбора.И като капак на всичко тази контузия на Педро идва в много неподходящ момент.Просто Барса трябва да се осъзнае час по-скоро.Дано това не е криза в отбора,че така просто не издържам да ги гледам.Ужас.

real_madridfan
26.10.2011 00:27

Честито !! Браво на Шави *smile* Въпреки че играят с/у слаб отбор Барселона победи !

Manower
25.10.2011 23:56

Абе отбора не е нещо във форма, но такива спадове са съвсем нормални. Важното е да си взимаме 3-те точки, дори и с едно положение и гол, важна е победата. Ще се оправят няма страшно *wink*

teodorta4ev
25.10.2011 23:57

Хм .. !

UnitedRules
25.10.2011 23:46

Отворих темата само за да се увера напълно, че разговора е тръгнал по посока Юнайтед - Барселона. И бях прав. Осъзнайте се момчета, не се усещате колко много спамите безсмислено. *wink*

25.10.2011 23:13

много слаб барца.. ако играят сега с р мадрид напрао 3-0 !

teodorta4ev
25.10.2011 23:24

Тъпо мислене....не , че не може реал да ни бият но , има други неща дето не свързваш

faraona9696
25.10.2011 23:18

прав си за жялост е така но барса ще се оправи *wink* надявам се

bozata5
25.10.2011 23:11

pr0fy много ти знае устата май да не пиша и аз тогава какво направихте с леванте и сантандер а

mylittle
25.10.2011 23:01

ето ги 2-ма хейтърчета се появиха.. такива като вас не е трябвало да се раждат !!!

pr0fy
25.10.2011 23:00

Хаха.. Бара се мъчи с титулярният си състав срещу Гранада с 2-ма човека повече .. Това ли е най-добрия отбор на света хаха .. !

stoichkov8

Това ли беше най-добрия отбор в Англия - Манчестър Юнайтед?Отбора който получи 6 гола на собствения си стадион от Сити , беше размазан и безпомощен.Ливърпул , Сити .. кои отбори още ще ви размажат?*silent*

faraona9696
25.10.2011 23:08

пи4 бъркаш аз барса ги оби4ам пове4е от скапания си живот и не м исе прави на усрумен ставали да важното 4е победихме но неще виждма 4е отбора не е в ред и тва трябва да се оправи наи скоро *wink* барса форевер

rekontra
25.10.2011 23:04

Човек...поне Барса побеждава,а не губи като домакин с 6 гола.Капиш? и още нещо,не забравяй че Барса дето ви хване там ви бие.Хайде лека нощ разбирачо *smile*

mylittle
25.10.2011 23:02

ти вземи млъкни че Сити ви насра с 1;6 *wink*

faraona9696
25.10.2011 22:59

ne съм доволен от играта на барса наи ве4е от меси *cry* но аз се пак сам заклет барсеонец да живее барса лове (н)

teodorta4ev
25.10.2011 22:56

Незадоволителна победа за мен .... след Х-са трябваше по-грумко да се дигнем ...

Corazon_de_leoN

хьахаьхьахь дори и срещу слабаци ги бутат тези нещастници смръдливи джуджета..

mylittle

Честита победа Барселонци !! *beer**ball*

mylittle

знам и аз не съм доволен, но все пак победихме ! *smile* трябва малко повече да се вдигнем !!

faraona9696

не сам доволен от играта на нащи и на иве4е от меси кво му става бе 4овек неможе да вкара гол от 3 ма4а *cry* но се пак номер 1 барса върви на пред форевер

Lahm_Munchen
25.10.2011 22:17

Тъпоооо, за какво тези фенове си дават парите и берат гърло като се знае резултата?

mylittle
25.10.2011 22:28

Точно !! *beer*

teodorta4ev
25.10.2011 22:27

Едно , че искат да видят голямите звезди на Барселона , друго , че това са истинските фенове !! В студ в падение те са там и подкрепят отбора си до край е за тва !

mrawesome
25.10.2011 22:02

mylittle
25.10.2011 21:59

Сега Барселона ако бие.. надявам се да стане.. Някой фенчета на Реал няма да ги има тук да пишат че Барселона са нищо и т.н. !! *beer*

mylittle
25.10.2011 22:05

Казах ти .. някой фенове на реал (които за мен са антифенчета) не казвам точно определени хора.. само хейтват и пишат че Барселона са слаби и т.н. когато паднат, а когато бият се крият като мишки.. и също така аз оценявам това че ти (според мен ) и по отдоло другия фен на Реал уважавате врага си ! *smile*).. и аз нямам нищо против Реал *beer*

KanoRM

защо си мислиш , че точно на Реал ше пишат ... Барса ако са слаби няма да имат такива успехи в последните години *smile*

lunatik
25.10.2011 21:58

Eдин фен на Реал,който да не каже лошо за Барса.Браво.Относно гола ,просто беше красота*blush*