Рангелов грешник при загуба на Енерги

17:09
Енерги Котбус загуби с 0:2 от Гройтер Фюрт без контузения Асен Караславов в редиците си, а нападателят на домакините Димитър Рангелов се „отличи“ с няколко сериозни пропуска пред вратата на гостите.

Гройтер Фюрт нанесе първия си удар чрез Оливие Океан в 21-ата минута. След това дойде ред на Рангелов от малък ъгъл да пропусне на малка врата, а в края на полувремето отново той пропусна нов стопроцентов шанс. През втората част Енерги още повече се втурна да изравнява, но Серкан Сарарер заби втори гол за Гройтер Фюрт, а с успеха гостите излязоха поне временно начело във Втора Бундеслига. И през втората част обаче Рангелов се отчете с няколко пропуска.

В крайна сметка Енерги са вече осми в таблицата след новия си неуспех. Рангелов обаче продължава да е голмайстор във втория ешелон на Германия със 7 гола. Толкова имат и още пет футболисти.