Твенте с Ники Михайлов разби Одензе като гост

21:49
Твенте победи Одензе БК с 4:1 като гост в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Българският национал Николай Михайлов изигра пълни 90 минути за своя тим.

През първата част двубоят бе доста разпокъсан, а неточните подавания преобладаваха. Въпреки това, холандците бяха по-добрият, по-опасният отбор. В 13-а минута след хубава двойна комбинация през центъра на противниковата защита, Брама изведе Твенте напред. В 31-а Байрами проби добре отдясно и удвои аванса на гостите. Одензе създадоха едно изгодно положение за гол, което Утака пропиля. През първата част холандците удариха и греда, и като цяло съвсем заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени и в 65-а минута Куадри след удар отдалеч и грешка на противниковия вратар, само довкара топката в мрежата за 0:3. В 71-а минута Фал след центриране отляво намали на 1:3. До чудо обаче нямаше как да се стигне и в 82-а минута Де Йонг вкара четвърти гол за Твенте.