Барселона с 2:0 над Виктория, Меси удря 2 греди (видео)

21:57
Барселона победи с 2:0 Виктория Пилзен в среща от 3-тия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Попаденията за домакините бяха дело на Иниеста в 10-тата минута и Вия осем минути преди края на мача. Лео Меси направи отличен двубой, но нямаше шанс пред гола и нацели 2 греди. След успеха каталунците имат 7 точки, а чехите остават с една.

Домакините можеха да поведат още във 2-рата минута на мача, но изстрел да Дани Алвеш не намери целта. В 10-тата минута Меси подаде отлично към Иниеста в наказателното поле, Андрес овладя  кълбото, финтира бранител на гостите и откри резултата 1:0 за Барса. В средата на полувремето останаха съмнения за дузпа срещу Лео Меси, но реферът подмина ситуацията. Малко по-късно Вия стреля опасно, а кълбото мина на сантиметри покрай лявата греда.

В последните 10 минути на полувремето Педро на два пъти пропусна да удвои, а в самия край на частта Меси нацели гредата след изпълнение на фаул. Гостите така и не създадоха нищо интересно пред вратата, пазена от Валдес и така Барселона се оттегли с гол преднина на почивката.

Осем минути след подновяването на играта Меси навърза защитата на гостите, но ударът му не сполучи. След близо час игра аржентинецът отново се разходи през отбраната на чехите, навърза 3-ма играчи на Виктория като на шега, а изстрелът му срещна гредата и не пожела да влети в мрежата. Малко след това вратарят на тима от Пилзен, при опит да изчисти кълбото, намери тялото на съотборник и можеше да се стигне до комичен автогол. В 67-мата минута Меси получи отличен пас в наказателното поле, преодоля стража на гостите, но чешки бранител изчисти топката в последния момент.

Логичното все пак се случи в 82-рата минута, когато Вия пое от центъра, напредна, подаде към Лео Меси, кълбото след разбъркване се озова отново в Давид Вия и той не сгреши за 2:0. До края на срещата резултатът остана непроменен и така Барселона се поздрави с домакински успех над Виктория Пилзен.

Ето и съставите на двата тима:

Барселона: Валдес - Адриано Корея, Абидал, Масчерано, Дани Алвеш, Бускетс, Шави, Иниеста, Меси, Педро, Вия

Виктория Пилзен: Чех - Лимберски, Бистрон, Чисовски, Пилар, Хорват, Петржела, Жирачек, Колар, Райторал, Бакош

szólj hozzá: BARVIK