Милан с лесна победа над БАТЕ Борисов (видео)

23:34
Италианският шампион Милан победи у дома първенеца на Беларус БАТЕ Борисов в мач от 3-я кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Двубоят на стадион "Джузепе Меаца" приключи при резултат 2:0 за състава на Масимилиано Алегри.

След тази тази среща "росонерите" продължават да делят първото място в група "H" с тима на Барселона с по 7 точки, а беларусците са на последното 4-о място с актив от една спечелена точка.

Единственото попадение през първото полувреме реализира нападателят на домакините Златан Ибрахимович, който откри резултата в 33-та минута на мача. Шведският национал се възползва от не добре изчистена топка от бранител на БАТЕ и със силен шут с десния крак не остави шансове на вратаря на гостите Гутор.

Второто попадение за домакините дойде в 70-та минута и бе изключително красиво. Негов автор стана халфът Кевин-Принс Боатенг, който буквално разстреля стража на гостите с удар от около 25 метра, а топката рикошира в напречната греда преди да се оплете в мрежата.