Де Роси: Талиавенто ощети Рома срещу Лацио

15:49
Даниеле Де Роси заяви, че реферът Поало Талиавенто е главен виновник за вчерашната загуба на Рома от кръвния враг Лацио с 1:2.

След края на първото полувреме „вълците” водеха в резултата с ранен гол на Освалдо, но още в началото на втората част съдията отсъди дузпа за Лацио и даде червен картон на Симон Кяер за извършеното нарушение в наказателното поле. Това решение според Де Роси е повлияло върху изхода на двубоя.

„Талиавенто е най-добрият рефер в Италия, но решението му вчера бе огромна грешка. Не желая да коментирам повече тази тема”, заяви футболистът пред La Gazzetta Dello Sport.

След загубата в дербито на „вечния град” Рома заемо 12-то място в Серия А, като изостава с 4 точки от лидера Ювентус. С победата снощи Лацио пък отиде на четвъртата позиция в класирането, само на точка зад „бианконерите”.