Барса на върха след класика срещу Сантандер (видео)

21:51
Барселона победи с 3:0  Расинг Сантандер в среща от 7-мия кръг на Примера Дивисион. 2 гола за домакините реализира звездата Лионел Меси, а Шави също се разписа при това след удар с глава. Благодарение на трите точки каталунците изместиха Реал Мадрид в класирането и отново са на върха в Примера дивисион.

Двубоят започна с натиск на домакините, които откриха резултата в 11-тата минута, след като Иниеста събра около себе си 2 защитника на  Сантандер, подаде към Меси, който също развинти отбраната на гостите и бе точен за 1:0. В 28-мата минута Шави се възползва от отлично центриране на Педро и удвои.

В 37-мата минута комбинация между Шави и Педро изведе Пуйол в 100%-ово голово положение, но защитникът от изключително близка дистанция някак успя да пропусне. 3 минути след това Меси изведе в коридор Вия, нападателят финтира вратаря на гостите  не намери очертанията на вратата.  Така Барселона се оттегли с 2 гола преднина на почивката след превъзходство и куп положения.

През второто полувреме доминацията на каталунците продължи и така се стигна до 68-мата минута, когато след нова брилянтна комбинация Иниеста излезе на стрелкова позиция. Полузащитникът стреля с левия крак, топката се отби в гредата, а след това попадна в Меси, който не сгреши, правейки резултатът класически.

Пет минути по-късно Меси бе близо до хеттрик, но опасен негов изстрел мина покрай дясната странична греда. В 80-тата минута мощен изстрел на Вия за малко не порази целта, а три минути по-късно Абидал направи зрелищна задна ножица, но изпълнението му не се увенча с успех. По този начин Сантандер се спаси от още по-голям разгром, а Барса оглави класирането в Примера дивисион след класика у дома.