Лудогорец е водач след обрат над Миньор

17:57
Новакът Лудогорец оглави таблицата в родния шампионат, след като в среща от 9-тия кръг победи като домакин Миньор Перник с 4:1.

Гостите поведоха с попадение на Брахими в 11-тата минута. В 41-вата минута Марков от състава на перничани бе декориран с 2-ри жълт картон за нарушение срещу Минев и "чуковете" останаха с 10 човека на терена.

През второто плувреме Лудогорец се възползва от численото си преимущество, стигайки до цели 4 попадения дело на Барт в 48-мата минута, Шоко в 61-вата и Марселиньо и Колев в последните 4 минути на срещата. Така домакините събраха 1 точка повече от тимът на ЦСКА, който е с мач по-малко.

В друга среща от кръга Локомотив Пловдив надделя с 2:0 над Светкавица. Головете за "смърфовете" отбелязаха Тодоров и Лазаров в първите 20-сет минути на мача.