Берое пребори Видима за първа победа в първенството

18:13
Отборът на Берое взе първата си победа от началото на сезона в "А" група, след като постигна успех с 1:0 при домакинството си на Видима Раковски.

Старозагорци започнаха изключително зле първенството и записаха седем поредни загуби, преди да спечелят първата си точка при гостуването си на Монтана в миналия кръг. Днес възпитаниците на Илиан Илиев стигнаха и до първата си победа, въпреки че тя не дойде лесно.

Домакините владееха инициативата през първото полувреме и изпуснаха няколко много добри положения да открият резултата. Все пак те успяха да вкарат гол в 57-та минута, когато Петър Костадинов отбеляза от близко разстояние. Малко преди края Ваня Дзаферович можеше да удвои резултата, но ударът му срещна напречната греда на гостите.

Все пак Берое успя да спечели изключително важна първа победа в първенството и вече има четири точки, докато Видима е с една повече след девет изиграни мача.