Робин ван Перси донесе чиста победа за Арсенал

23:44
Арсенал успя да спечели първата 1/8-финална среща срещу тима на Рома с минималното 1:0. Двубоят се игра на "Емирейтс Стейдиъм" и бе наблюдаван от около 60 хил зрители.

В герой за домакините се превърна холандският нападател Робин Ван Перси, който спечели и в последствие реализира отсъдената от Клаус Бо Ларсен (Дания) дузпа в 36-а минута за нарушение на Филип Мексес. Домакините имаха превъзходство през всичките 90 минути, а страхотни пропуски на Ману Ебуе и Никлас Бендтнер лишиха Арсенал от по убедителна победа.

Гостите застрашиха вратата на Ману Алмуния единствено с два далечни удара, който преминаха покрай гредата и бяха дело на Марко Мота и Йон Арне Рийзе.

Така лондончани постигнаха добър турнирен резултат преди реванша в Рим.