ЦСКА писа четворка на Вардар

17:04
Отборът на ЦСКА постигна разгромна победа с 4:0 над тима на Вардар Скопие в контролна среща. Двубоят се игра на стадион "Българска армия", а головете за "червените" бяха дело на Петър Стоянов в 43-та и 59-та минута, Платини, който откри резултата след половин час игра и Карачанаков, разписал се 2 минути преди края.

В началните минути на мача двата състава трудно стигаха до голови възможности и така резултатът остана непроменен до 30-тата минута, когато Платини след страхотно изпълнение на пряк свободен удар бе точен за 1:0. Малко преди края на полувремето Мораес центрира от фаул в наказателното поле на гостите, там Платини свали с глава за Петър Стоянов и последният удвои преднината на "армейците". По този начин родният тим се оттегли с комфортен аванс на почивката.

Второто полувреме не започна добре за "червените", защото в началните му минути Грегъри Нелсън получи контузия и напусна принудително терена. След един час игра на "Българска армия" Петър Стоянов отново се ориентира прекрасно при разбъркване в наказателното поле на гостите след центриране и с удар от въздуха отбеляза 2-рия си гол в мача, правейки резултатът класически.

Разгромът стана пълен в 88-мата минута, когато влезлият като резерва Карачанаков също записа името си сред голмайсторите, фиксирайки крайното 4:0 в полза на ЦСКА срещу Вардар.