Гол в края праща Черна гора на бараж, Рууни с червен картон (видео)

23:54
Черна гора и Англия не се победиха в изключително драматична евроквалификационна среща. Двубоят в Подгорица завърши при резултат 2:2 като спечелената точка класира черногорци за баражите. Гостите поведоха с 2:0, а Зверотич върна едно попадение в края на първото полувреме. През втората част Рууни остави "трите лъва" в намален състав след нарушение без топка, а Делибашич хвърли в екстаз феновете на Черна гора, изравнявайки в продължението на мача.

Срещата започна с натиск на англичаните и още в 4-тата минута Уолкът можеше да открие резултата, но опасен негов изстрел не намери целта. Щурмът на "трите лъва" даде резултат в 11-тата минута, когато Рууни овладя топката на центъра, напредна, подаде към Уолкът, който центрира към Ашли Йънг и последният с глава реализира за 1:0.

Преднината на гостите бе удвоена в 31-вата минута, когато Рууни намери отлично Йънг в коридор, крилото отклони към Бент и централният нападател бе точен на празна врата за 2:0.

В края на полувремето Зверотич овладя по отличен начин центрирана в наказателното поле на англичаните топка и с прецизен изстрел намали изоставането на домакините 1:2.

Второто полувреме започна с натиск на черногорци, който обаче не доведе до изравняване. В 64-тата минута Рууни бе близо до гола, но не съумя да засече остро флангово центриране. 9 минути по-късно Уейн Рууни отново бе в центъра на събитията, след като фаулира без топка футболист на домакините и бе изгонен.

Отборът на Черна гора съумя да се възползва по отличен начин от численото си преимущество. Домакините създадоха куп възможности за гол в последните минути. Опасни изстрели на Дамянович и Пекович като по чудо не поразиха целта, но в 91-вата минута Делибашич се извиси с глава след центриране от дясно и фиксира крайното 2:2. По този начин черногорци се възползваха от загубата на Швейцария в Уелс и мислят за баража.

Черна гора: Младен Божович, Касчелан, Вукчевич, Йоветич, Вучинич, Бекираж, Пекович, Зверотич, Владимир Божович, Джудович, Савич