Португалия удари Исландия в шеметен голов трилър (видео)

00:59
Португалия и Франция взеха по три точки в домакинските си мачове срещу Исландия и Албания, и по този начин почти си осигуриха участие на Евро 2012.

"Петлите" постигнаха класически успех срещу Албания, като резултатът бе открит в единадесетата минута от Флоран Малуда. Седем минути преди почивката Реми удвои преднината на французите. Крайният резултат бе оформен от десния защитник Антони Ревелие, който се разписа в 67-а минута. С този си успех Франция събра 20 точки и е лидер в групата си мач преди края.

Португалия успя да победи Исландия с 5:3 в голов трилър. До 21-а минута на срещата европейското "селесао" водеше с 2:0 след две попадения на звездата на Манчестър Юнайтед Луиш Нани. В 45-а минута Хелдер Пощига направи преднината на домакините класическа. Три минути след началото на втората част обаче Йонасон намали, а двадесет минути по-късно отново той заби второ попадение във вратата на португалците. Девет минути преди края халфът на Порто Жоао Моутиьо заби четвърти гол за своя тим с удар от границата на малкия пеналт. В 87-а минута левият бек на домакините Елисеу отбеляза най-красивия гол в мача. Защитникът овладя топката на границата на наказателното поле и с параболичен удар с по-слабия си десен крак прати топката в горния ляв ъгъл на исландската врата. В третата минута от даденото от рефера продължение Роландо повали Йонасон в наказателното поле на своя тим и съдията даде дузпа за гостите. Сигурсон застана зад топката и с удар в горния ляв ъгъл оформи крайния резултат. Така Португалия събра 16 точки и мач преди края дели първото място в групата си с отбора на Дания.

22.00, Франция – Албания – 3:0