Новата звезда на Арсенал с хеттрик за Англия

11:56
Новоизгрялата звезда на Арсенал Алекс Чембърлейн вкара и трите гола при победата на младежкия национален отбор на Англия над Исландия с 3:0 в квалификационен мач.

Арсен Венгер привлече 18-годишния Окслейд-Чембърлейн през летния трансферен прозорец от Саутхямптън и той вече се разписа на два пъти в мачовете на "артилеристите".

Селекционерът на Англия Фабио Капело също забеляза добрите изяви на младока и разкри, че смята скоро да му даде шанс в националния отбор, но вчера крилото бе част от младежкия тим и се представи повече от добре. Той се разписа в 12-та, 15-та и 50-та минути, за да донесе класическата победа на "трите лъва". Англия е с пълен актив от шест точки след първите си два мача в група 8 от квалификациите за Европейското първенство в Израел след две години.