Барселона с минимална и трудна победа над Спортинг Хихон (видео)

22:53
Спортинг Хихон загуби домакинството си на шампиона Барселона в мач от 6-я кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на стадион "Ел Молиньон" приключи про резултат 1:0 за каталунците. По този начин съставът на Пеп Гуардиола се изкачи на първото място в класирането, като е с равен брой точки - 14 с тима на Леванте.

Мачът очаквано започна с игрово предимство за гостите, които стигнаха до първото си голово положение в 10-та минута. Тогава Давид Вия получи топката от ляво, но изстрелът на нападателя премина малко над целта. Малко след това пък Шави пробва удар от около 22 метра, топката срещна страничната греда, а след това се озова в Адриано, който я вкара във вратата на домакините с удар по земята. В 16-та минута пък Давид Вия бе много близо до втори гол  Барса, но Пабло изби топката в корнер. Последваха минути, в които предимно каталунците владееха инициативата, а тимът на Спортинг извърши няколко груби нарушения в средата на терена. До края на първото полувреме почти изцяло отборът на Барселона владееше топката и организираше многоходови атаки, но отбраната на домакините бе доста добре организирана и до нов гол не се стигна. Спортинг все пак опита няколко контраатаки, но без успех.

В началото на втората част играта се поизравни, натискът на Барселона изчезна, а домакините все по-често започнаха да поглеждат към вратата на Виктор Валдес. След това Барса си върна инициативата в игрови план, но това не довеждаше до интересни моменти противниковото наказателно поле. Хубава комбинация между Меси и Адриано в 77-та минута завърши с удар с глава на аржентинеца, но той бе прекалено слаб и стражът на домакините улови сигурно. Четири минути преди края на редовното време Лионел Меси нанесе силен шут от 22 метра, а след като Пабло изби, топката попадна в Авеш, който пък асистира за второ попадение на каталунците на влезлият като резерва Сейду Кейта. Голът на Барселона обаче бе отменен правилно заради засада на бразилския краен защитник в състава на Хосеп Гаурдиола. До края на мача не се случи нищо по-интересно и гостите се поздравиха с успеха.

Стартови състави:

Спортинг Хихон:
Пабло, Ботиа, Лора, Ернандез, Канела, Ривера, Касес, Трейо, Кастро, Де Ла Куева, Барал

Барселона: Валдес, Алвеш, Масчерано, Абидал, Бускетс, Адриано, Тиаго, Шави, Педро, Меси, Вия

cesc4barca
03.10.2011 07:32

Барселона се побеждава с надиграване а не с затваряне на всички с защита и контра-атака, вижте валенсия как надиграха барса едно полувреме и как изтарваха доста положения но пък не всеки път се получава

cesc4barca
02.10.2011 23:01

барса отиде там където сме свикнали да я виждаме - на първо място.

Est1892
02.10.2011 22:56

Заслужен успех на Барселона ! Изиграха го на ходом мача но пак го взеха.

FcBarcelona9605

да ебах ги в садиите напрао 2-3 чисти гола щеше да има и дават засади пак нямаше никви засади

rekontra
02.10.2011 22:55

Не бих казал труден.Просто каталунците не си даваха зор.Дали с 1 гол дали с 15 гола...все ти дават 3 точки.

cesc4barca

е това е супер интересно испанско първенство всичко може да стане не като пароди лииг само юнайтед да бият

kokicat
03.10.2011 11:16

+ *beer*

Manower
03.10.2011 10:49

Абе не е съвсем така. Испанците на световното направиха фурор, а Англия??? Мега зле са, сбирщина от звезди и нищо не правят от 1969г. ли беше финала! Испанския футбол според мен си е много по-силен от Английския! В Англия използват само дълги пасове, това им е цялата игра. Загледайте се в един мач и ги пребройте колко дълги пасове и центрирания има. Понякога Барса прекаляват със разиграването, но това се компенсира с красотата на играта! Все пак всеки си има личен избор и мнение по въпроса *smile*

Manower
03.10.2011 10:43

Като смачка всичко живо! Не ми почвайте пак със съдийте, че Юнайтед са цъфнали 100 пъти от съдийските грешки, а все Барса ви е в устата! Разбирам, нормално е да мразите най-добрия отбор!

vladura307
03.10.2011 10:33

А ти май забрави Барселона как стигна до ШЛ. *thumb_down*

messyfan
03.10.2011 00:59

Осъзнай се пич!!!Как можеш да ми сравняваш Интер с Барселона?Нима забрави как Интер стигнаха до финала в ШЛ?Отбор-пародия,абсолютни смешници.Който и да ги води те ще си останат най-странният носител на ШЛ в последните години.Относно Хихон-Барселона.Някой очаквал ли е друг изход на мача освен победа за Барселона.Който се е надявал на нещо различно е за преглед при психиатър.Сериозно.*beer*

02.10.2011 23:27

Но въпроса е , че шампионът на Европа,Италия и по-късно на СВЕТА , стоя 90 мин. закотвен в наказателното си поле на "Ноу Камп"...Испания , например , спечелиха световното , но с победи само от по 1:0 , което не е показателно за някаква кой-знае колко красива игра...все пак , друг е факта , че те имат правото да си избират стила , а и техния заслужено беше печеливш , става дума за красота на футбола , просто мен ме влече малко по-различен стил от многоходни,постепенни пасове ...по-скоростно обичам да се играе , както в момента го правят Челси,Ман Ю...малко се отклоних от темата , честит успех и дано се окаже така оспорвано , както твърдиш в Испания , лека!

cesc4barca
02.10.2011 23:19

барса играха страхотно просто интер победиха чрез гол от 3 метрова засада и отменен чист гол на барса то такова яко подпиране напълно нормално да ги закара на финал

02.10.2011 23:16

За красота имах предвид в коментара си за Испания...не винаги най-добрия играе най-красивия футбол и вие "каталунците" би трябвало добре да знаете това след титлата на Интер през 2009 в ШЛ...

cesc4barca
02.10.2011 23:11

Испания е европейски и световен шампион бе готин *smile*

02.10.2011 23:09

Хаха , Реал и Барса се отпуснаха в началото на този сезон и сега пък било оспорвано...като се захванат и дръпнат с 30 точки ще видим , дали ще казваш Ман Ю шампион , а аз съм сигурен , че поне 3 отбора ще се борят за титлата преди последните 3,4 кръга , а 3 е по-голямо от две , да не говорим , че Барса са с колко поредни титли , преди това Реал и те с две поредни...на черното не можеш да кажеш бяло и е очевидно , че Премиер Лийг е по-оспорвано първентсво от Примера , сега кое е по-красиво не мога да преценя , всеки си има вкус , за мен лично всички първенства стават все по-скучни всяка година , само германското си остава мощно и неочаквано , ноне го дават...португалците също играят много красив футбол , за разлика от испанците , които имат на техника , но само в пасовете , виж в Испания кои са най-технични и добри в дрибъла-Меси(аржентинец),Роналдо(португалец),Ди Мариа,Игуаин,Санчез,Коентрао и т.н. Единствено Шави и Инеста са испанци , сподобни да играят по такъв начин , но всички ги знаем по-добре с пасовете им , на скорост не са най-добрите

Est1892
02.10.2011 22:54

Тея Спортинг са адски противен отбор и цял мач свиреха за тях поне 3 несаществуващи засади спестена дузпа и червен картон и счупиха се да ритат дано изпаднат и дано цял сезон ги контузват то малоумен клуб Спортинг.

breiknz
02.10.2011 22:16

Тези Хихон взеха много да си позволяват да правят контузии...

02.10.2011 22:27

Да , както винаги , но ме притеснява факта , че е само 0:1 .........

Est1892
02.10.2011 21:53

Между другото сега що не кажете нещо за дузпата и за поне 1 спорна засада в ущърк на Барселона ами мълчите и това си минава незабелязано ,но аз ще го отбележа ,защото ако тези ситуации бяха в ущърк на Спортинг сега тука щеше да има 200 коментара как подпирали Барселона как пак са купили съдята 'конспирация' и един куп гупости ,но като свирят против Барса тогава всичко е наред никой нищо не казва къде сте сега тези ревлъовци дето все обвинявате Барселона а ?

teodorta4ev
02.10.2011 22:02

Да не мислиш , че ще са тук .? *lol*

Est1892
02.10.2011 21:51

Много контузии ,но хубавото е ,че има прекъсване в момента ,че имат и лека програма и когато дойде важната част от сезона и най-тежките мачове тези футболисти ще са на разположение разбира се с малко късмет да няма нови травми. Инъче да питам Сериа А къде я дават вече никъде не намирам по тв-то да ги дават а сега ираят ювентус и Милан.

Lahm_Munchen
02.10.2011 21:23

Дано до края на първото стане 0-2, че ме съмнява второто да вкарат цели 3 гола, макар, че са го правили.

Est1892
02.10.2011 20:56

Добре де защо Фабрегас пак го няма в стартовия състав тоя Пеп вече почва да ми лази по нервите с малоумните си експерименти.