Клозе наказа "виола", Лацио обърна Фиорентина (видео)

17:56
Лацио победи Фиорентина с 2:1 като гост в мач от поредния кръг на италианската Серия "А".

"Орлите" атакуваха по-често преди почивката, но първи до гол стигнаха "виолетовите". В 8-а минута Йоветич бе изведен отляво, върна остро към далечната греда, където Черчи овладя и прати топката в мрежата. По-активната игра на столичани обаче даде резултат в 28-а. Ернандес остана един на един отляво и с коварен удар по земя изравни.

През втората част Фиорентина доминираше. Футболистите на Синиша Михайлович тръгнаха масирано в атака, но пропуснаха твърде много положения. Черчи на два пъти и Сантяго Силва не успяха да вкарат от чисти позиции. Към края на срещата пък Клозе на два пъти не успя да вкара за Лацио. В 83-а минута обаче таранът на "орлите" с глава донесе победата на гостите.