ЦСКА с класика в Търговище, "армейците" с 8-а поредна победа

17:52
Отборът на Светкавица Търговище загуби домакинството си на ЦСКА в мач от 8-я кръг на българската "А" футболна група. Двубоят на стадион "Димитър Бурков" приключи при резултат 3:0 за "червените".

Срещата започна равностойно, като в началните минути изненадващи Светкавица имаше леко предимство. Именно домакините създадоха първата чиста голова ситуация още в 3-та минута, когато Мохамед Тауко бе изведен сам срещу Райс Мболи, но прехвърлящият удар египтянина премина малко над целта.  Малко след това и "червените" можеха да открият резултата, но ударът на бе отразен от стража Иван Георгиев. В 8-та минута пък хубав пробив на Нелсън от дясно завърши с пас в наказателното поле на Светкавица, а там Янис Зуки стреля на празна врата, но румънецът направи невероятен пропуск от близко разстояние. Страховит шут на Мишел Платини в 18-та минута от около 20 метра бе отразен със сетни усилия от вратаря на домакините. Веднага след това Янис Зику вкара гол за ЦСКА, но той бе отменен заради игра с ръка на нападателя. До края на първото полувреме гостите имаха пълен контрол върху мача, но не успяха да отбележат попадение и двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

В началото на втората част треньорът на "армейците" Милен Радуканов извърши първата си смяна, при която Жуниор Мораеш замени Янис Зику. В 58-та минута гол на Спас Делев де отменен неправилно заради засада. Веднага след това Платини стреля с глава, но топката премина в страни от целта. Точно в 66-та минута на мача ЦСКА успя да поведе в резултата след прекрасна индивидуална изява на Мишел Платини, която завърши с удар по земята с десния крак за 1:0 за гостите. В 72-та минута гостите вече водеха с 2:0, когато първо Платини стреля от въздуха, Иван Георгиев изби, но Мораеш направи добавка с глава и удвои аванса на тима си. ЦСКА пропусна да отбележи трети гол в 82-та минута, когато Грегъри Нелсън нацели напречната греда с отличен удар от 20 метра, а след това Адемар пропусна да направи добавка от чиста позиция. За грубо нарушение срещу Платини на Венцислав Йорданов в наказателното поле на Светкавица, "армейците" получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Мораеш, който реализира безпроблемно за класическото и крайно 3:0 за ЦСКА.

Стартови състави:

Светкавица: Иван Георгиев, Георги Георгиев, Румен Стоянов, Невен Венков, Мартин Христов, Славчо Шоколаров, Диян Димов, Мохамед Таукол, Емил Мартинов, Венцислав Йорданов, Игнат Дамянов

ЦСКА: Райс Мболи, Адемар, Пламен Крачунов, Костадин Стоянов, Иван Бандаловски, Тодор Янчев, Борис Галчев, Янис Зику, Грегри Нелсън, Спас Делев, Мишел Платини