ПСВ и Манолев с важен успех над Рапид Букурещ

09:21
ПСВ Айндховен записа важен успех с 3:1 срещу Рапид Букурещ и след триумфа си холандците оглавиха класирането в група С на Лига Европа.

Тимът на Станислав Манолев показа характер и след драматичен обрат в крайна сметка успя да излезе победител от мача. Домакините от Букурещ поведоха в първото полувреме след гол на Алекса. ПСВ обаче върнаха едно попадение в 43-та минута, след попадение на Вилфред Бума.

Победата за холандския тим дойде в самия край на мача, след като Ола Тойвонен отбеляза в 89-та минута, а Матавс оформи крайният резултат 1:3 в добавеното време. Българският национал Манолев игра 90 минути за тима си.

В другия мач от групата Легия Варшава се наложи с 3:2 над Апоел Тел Авив. ПСВ води в групата с шест точки, следван от Легия и Рапид с три точки, последни са Апоел Тел Авив с 0 точки.